Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela zwykła

2016-01-17

1.    Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwa w intencji migrantów i uchodźców oraz zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w zachowaniu wiary.    Dziś też jest Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

2.    W poniedziałek, 18 stycznia (jutro) rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła(25 stycznia). W ramach tego tygodnia w sobotę 23 stycznia o godz. 18.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Będzie to modlitwa o pokój na świecie i za prześladowanych chrześcijan z udziałem grup modlitewnych naszej Archidiecezji. Homilię wygłosi Jezuita z Syrii Zjad Hilal. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie modlitewne w budynku kina Ton. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Mszy św. i spotkaniu oraz w innych spotkaniach ekumenicznych w Archidiecezji Białostockiej w  Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3.    Porządek kolędy w tym tygodniu:
Poniedziałek  18.I. – ul. Augustowska, Mickiewicza, Konopnickiej 14 i ul. Kościelna
Wtorek 19.I. – ul. Kilińskiego, Pałacowa, Piłsudskiego, Warszawska
Środa 20. I. – ul. Sienkiewicza
Czwartek 21. I. – ul. Biała, Białówny, Zamenhofa, Malmeda 10 i 12 (1-21)
Piątek 22.I. – ul. Malmeda pozostałe numery, Piotrkowska, Nowy Świat 12, 14, 14/1, 18

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie duszpasterzy podczas kolędy, wspólną modlitwę i rozmowy. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont katedry.

4.    We wtorek 19 stycznia Ks. Bp Henryk Ciereszko obchodzi dzień swoich Imienin. Polecamy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Dniu Imienin podczas Mszy św. o godz. 18.00 w katedrze, którą będzie sprawował Solenizant.

5.    W czwartek 21 stycznia wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki i dzień babci, w piątek 22 stycznia dzień dziadka. Pośród różnych wyrazów pamięci o babciach i dziadkach niech będzie też nasza modlitwa w ich intencji. W katedrze w szczególny sposób będziemy w tych dniach zanosili modlitwy do Boga za babcie i dziadków podczas  Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii