Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela adwentu

2015-12-14

Dziś mija 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. „Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego, nawiązując do Papieża św. Jana Pawła II, który na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile(stanu wojennego) – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.  Biskupi proponują także, aby podczas Mszy św. w dzisiejszą niedzielę modlitwą objąć ofiary stanu wojennego oraz wszystkich tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka”( z komunikatu rzecznika KEP). W Białymstoku w ramach obchodów tego wydarzenia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele św. Rocha a po jej zakończeniu przemarsz do pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

1.    Dziś po każdej Mszy św. w kaplicy NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia kapłani udzielają błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.

2.    Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach przypadają w tym tygodniu w dniach: 16, 18 i 19. grudnia.
3.    W poniedziałek 14.XII. przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

4.    Rekolekcje adwentowe w katedrze odbędą się w dniach 20-21-22 grudnia - w następną niedzielę oraz w następujący po niej poniedziałek i wtorek. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. prałat Dariusz Mateuszuk. Gorąco zachęcamy do udziału w Mszach św., przyjęcia sakramentu pokuty, zachowania modlitewnego skupienia i wewnętrznej ciszy w tych dniach rekolekcyjnych oraz czytania Pisma św. i dobrej lektury duchowej.

5.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas drugich i trzecich mają spotkanie w salach przy katedrze.

6.    W najbliższa sobotę 19 grudnia księża będą odwiedzali obłożnie chorych naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie adresów tych chorych, którzy pragną przyjąć sakrament pokuty i Komunię św. w tym dniu oraz tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjąć sakramentów, ale chcą przyjąć księdza.


7.    Poświęcone opłatki i  świece świąteczne można nabyć na plebanii w niedziele przez cały dzień, w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.30.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI



Copyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii