Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela Adwentu

2015-12-06

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

Dziś też jest dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

1.    8 grudnia papież Franciszek rozpocznie Nadzwyczajny Jubileusz miłosierdzia. Rozpoczęcie w poszczególnych diecezjach odbędzie się  przyszłą niedzielę 13 grudnia.
Otwarcia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w katedrze białostockiej dokona Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki w najbliższą niedzielę 13 grudnia o godz. 11.00. Wszystkich kapłanów i wiernych zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym akcie kościelnym. Liturgia rozpocznie się na zewnątrz przed wejściem do starego kościoła. Prosimy o zgromadzenie się wiernych przed rozpoczęciem liturgii na placu przykościelnym między starym kościołem a katedrą. Potem nastąpi procesjonalne przejście do głównych drzwi katedry, które w specjalnym obrzędzie zostaną ustanowione i otwarte jako Brama Miłosierdzia. Odpowiedni komentarz kolejność i znaczenie poszczególnych modlitw i obrzędów będzie wyjaśniał wszystkim obecnym podczas liturgii. Jest to bardzo ważne, abyśmy w tym obrzędzie uczestniczyli osobiście. Potem nastąpi dalszy ciąg liturgii wg formularza Mszy św.

2.    W następną niedzielę matkom oczekującym potomstwa będzie udzielane specjalne błogosławieństwo po każdej Mszy św. w kaplicy NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Zapraszamy.

3.    W najbliższy wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W katedrze Msze św. o godz. 6.00 ( z nabożeństwem jak na roratach), 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00. O godz. 12.00 „Godzina Łaski” – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, nawiązująca do objawienia Matki Bożej Włoszce Pierinie Gili 8. grudnia 1947 r.: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę laski dla całego świata. Dzięki modlitwie o tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”.
Godzinę łaski należy połączyć z udziałem w Mszy św. i przyjęciem Komunii św., najlepiej o godz. 11.00.

4.    Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek 7.XII.2015 r. w sali nr 12 przy katedrze po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby, które chcą włączyć się do tego Koła.

5.    W sobotę 19 grudnia od godz. 9.00  księża będą odwiedzali obłożnie chorych naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie adresów ludzi obłożnie chorych, którzy chcę przyjąć sakrament pokuty i Komunię św. przed Świętami i tych, którzy z różnych racji nie mogą przyjąć sakramentów św. ale chcą spotkać się z kapłanem.

6.    Poświęcone opłatki i świece świąteczne są do nabycia na plebanii: w niedziele przez cały dzień, w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 17.30.

7.    Organizatorzy Akcji Szlachetna Paczka, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna informują, że do dnia 12 grudnia br. można jeszcze dołączyć do grona darczyńców oferując pomoc rodzinie znajdującej się w bardzo trudnych warunkach materialnych. W całym województwie podlaskim na pomoc czeka jeszcze ok. 200 rodzin. Paczkę można przygotować grupowo z rodzina, przyjaciółmi czy znajomymi  z pracy. Aby włączyć się do projektu wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której historia i potrzeby są opisane.

8.    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej, istniejące od 2009 roku, pragnie rozwinąć i pogłębić swoją działalność w Kościele. W tym celu organizuje spotkanie formacyjne, na które zaprasza młodych ludzi zarówno mających już doświadczenie KSM jak i pragnących dopiero zapoznać się z działalnością tego Stowarzyszenia. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 grudnia br. o godz. 12.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku. Gościem spotkania będzie ks. Zbigniew Kucharski, ogólnopolski asystent KSM.

9.    Akademickie rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 13-14-15 grudnia br. (niedziela –poniedziałek- wtorek), codziennie o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.
Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego w Białymstoku odbędzie się dnia 17 grudnia br.(czwartek) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest  koncert Chóru Politechniki Białostockiej wraz z orkiestr a kameralna pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.
Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni.

10.    Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Okaż nam swoje miłosierdzie…” odbędzie się dnia 13 grudnia 2015(niedziela) o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą druga niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

11.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci klas pierwszych w sali nr 12 przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii