Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 niedziela Adwentu

2015-11-30

1.    Dziś przed kościołem można otrzymać medaliki rozprowadzane przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.

2.    Wg przyjętego zwyczaju Msze św. i nabożeństwa do Matki Bożej zwane Roratami będą odprawiane w katedrze w dni powszednie Adwentu codziennie o godz. 6.30 i 18.00, Msze św. o godz. 6.00 w niedziele adwentowe będą połączone z modlitwą do Matki Bożej.
Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na studenckie Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.50 w starym kościele farnym. Po Mszy św. studenckie śniadanie w Piwnicy Akademickiej.

3. Parafialne rekolekcje adwentowe w katedrze  odbędą się w dniach 20-22.XII, tj. w czwartą niedzielę Adwentu, w poniedziałek i wtorek.
Rekolekcje Adwentowe parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6-7-8 grudnia(niedziela –poniedziałek- wtorek) w starym kościele farnym

4.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5.    Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- w poniedziałek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła
- w czwartek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera

4. Stowarzyszenie Otwarty Dom” Pomoc Polski Dzieciom na Wschodzie po raz 30-sty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą w rodzinach w dniach od 22 grudnia 2015 do 3 stycznia 2016.Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów: Ireny Stankiewicz – Prezesa Stowarzyszenia – telefon 695 629 678 i Ewy Tyburczy – Skarbnik Stowarzyszenia – telefon 516 142 904

5. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci klas czwartych piątych i szóstych w sali nr 12 przy katedrze.

6. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Białostockiej Kurii Metropolitalnej, a składane do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii