Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 niedziela zwykła

2015-11-22

1. Dziś o godz. 12.00 i 15.00 będzie wyświetlany film „Nieznany Bóg” o hiszpańskich prześladowaniach chrześcijan, ogłoszonych błogosławionymi przez Kościół.

2. W następną niedzielę 29. listopada przypada pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok duszpasterski pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. O godz. 11.00 Mszę św. w katedrze odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Ten rok duszpasterski będzie też rokiem związanym z Jubileuszem 1050 - lecia Chrztu Polski, przynoszącym nowe życie na naszych ziemiach. Z tego powodu podczas każdej Mszy św. w pierwszą niedzielę Adwentu przy zapalonej świecy paschalnej(paschale) zostanie dokonane odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.


3. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii p.w. Wniebowzięcia NMP odbędą się w dniach od 22.XI(następna niedziela) do 13 XII,(III niedziela Adwentu). Spotkania będą w niedziele i czwartki w sali nr 12 przy katedrze w godzinach 18.00 - 19.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy na wszystkie spotkania.

4. W następna niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii. Z góry dziękujemy za okazane serce.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii