Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 niedziela zwykła

2015-11-15

1.    Dziś myślimy o młodzieży i o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r.. Chcemy pomoc w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży przez ofiary, które złożymy dziś na tacę.

2.    Dziś zakończenie Nowenny do Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia o godz. 18.00: Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej.

3.    Jutro przypada Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia, Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msze św. w katedrze wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 19.30. O godz. 9.30 Msza św. Zespołu Szkół Katolickich. Główna Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Homilię wygłosi Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, Msza św. związana jest z 20. Rocznicą Koronacji Obrazu Matki Miłosierdzia i dziewiątą rocznicą Ingresu do katedry Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego. Zapraszamy do udziału w Mszy św. w tak ważną dla naszej Archidiecezji i parafii Uroczystość oraz zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu. Nowenna była przygotowaniem do tej Uroczystości.

4.    W następna sobotę (2 LXI.) są organizowane warsztaty w ciągu dnia i koncert pieśni patriotycznej o godz. 16.30 w budynku kina Ton. Zapraszamy.

5.    W następną niedzielę (22.XI.) przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM.
O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kolejarzy węzła Białystok. Odprawia Bp Henryk Ciereszko.
O godz. 12.00 i 15.00 w budynku kina Ton będzie wyświetlony film „Nieznany Bóg" o męczennikach hiszpańskich, ogłoszonych błogosławionymi.

6.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 mają swoje spotkanie dzieci klas trzecich w sali nr 12 przy katedrze.

7.    Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

-    w środę(15.XI.) bł. Karoliny Kózkowny, Dziewicy i Męczenicy
-    w czwartek(19.XI.) bł. Salomei, Dziewicy
-    w piątek (20.XI.) św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera
-    w sobotę(21 .XI.) Ofiarowania Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii