Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 niedziela zwykła

2015-09-21

1. W poniedziałek, 21.IX.2015 - przypada święto św. Mateusza, Apostoła, patrona celników, W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w katedrze pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników
Służb Celnych i Skarbowych, ich rodziny oraz wszystkich wiernych.
Nadgraniczna piesza pielgrzymka pracowników Służb Celnych oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 26 września 2015 r.. Pielgrzymka wyruszy z Kuźnicy Białostockiej o godz. 9.00, a zakończy się Mszą św. w kolegiackim kościele św. Antoniego w Sokółce.

2.    Msza św. w intencji nowo powstałej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa Nereusza w Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana we wtorek 22. września tego roku o godz. 18.00 w parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku. Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Homilię wygłosi ka. Krzysztof Kralka.

3.    Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 r. w Filadelfii, w stanie Pensylwania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. 26 i 27 września w spotkaniu będzie uczestniczył papież Franciszek.
W dniach 26-27 września 2015 r. odbędzie się XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.

4.    Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 2 października w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2 w Białymstoku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl

5.    Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na 35 Ogólnopolską Pielgrzymkę do Wrocławia, która odbędzie się 26 września 2015 r.. Chętni na wspólny wyjazd proszeni są o kontakt droga emailową na adres: parafia@kozince.pl w terminie do 21 września.

6.    Uroczysta Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę 27 września 2015 r. o godz. 11.00 w kościele św. Antoniego(kolegiata) w Sokółce. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

7.    Dzieci klas trzecich szkoły podstawowej z naszej parafii gromadzą się w następną niedzielę(27.IX.) na Mszy św. o godz. 9.30 w katedrze, a po jej zakończeniu mają swoje pierwsze spotkanie w sali nr 12 przy kościele, w ramach przygotowania do sakramentu pokuty i Pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców.

8.    Młodzież klas I, II i III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30 w katedrze w następną niedzielę 27.IX., a po zakończeniu Mszy św. na spotkania poszczególnych klas w salach katechetycznych przy kościele.


9.    Msza św. z okazji 30-lecia istnienia białostockiej wspólnoty Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri" oraz 2o-lecia dzieła Adopcji Serca będzie sprawowana w dziś(niedziela 20.IX.2015) o godz. 17.00 w kościele Zwiastowania Pańskiego NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku. Przewodniczy Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii