Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 niedziela zwyka

2015-09-28

Łączymy się z Papieżem Franciszkiem, odbywającym podróż apostolską do USA.

1.    Pierwszego października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane dla wszystkich codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, dla młodzieży o godz. 19.30 organizowane przez duszpasterstwo akademickie, dla dzieci w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

2.    Od 1 października w katedrze księża będą spowiadali nie tylko podczas Mszy św. w godz. 6.00-9.00 oraz o godz. 18.00, ale tez w ciągu dnia 12.00 - 18.00 we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do soboty włącznie. W niedziele i święta spowiedź będzie podczas każdej Mszy św.

3.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.    W dniach 4-25 października tego roku w Watykanie będzie miało miejsce XIV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym". Papież Franciszek prosi o modlitewne towarzyszenie Ojcom synodalnym. Mszę św. w intencji Synodu w przeddzień jego rozpoczęcia 3 października odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki w katedrze. Podczas każdej Mszy św. w czasie trwania Synodu będzie odmawiana modlitwa do Świętej Rodziny. Intencje synodalne będą włączane także do modlitwy różańcowej. Prosimy tez o modlitwę osobistą w intencjach Synodu.

5.    Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 3 października b.r. W Różanymstoku Msza św. o godz. 10.00, zakończenie ok godz. 14.00.

6.    W sobotę 10 października 2015 r. o godz. 10.00 w parafii Królowej Rodzin przy ul. Królowej Rodzin 6 w Biafymstoku rozpocznie się Kurs Lektora. Do czytania tekstów Pisma św. podczas liturgii będą tam przygotowywani mężczyźni i kobiety w wieku od 16. lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do posługi lektora. Uczestnicy Kursu powinni być wolni od wad wymowy i posiadać pismo polecające od ks. proboszcza własnej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w w/w kursie lektora i do zaangażowania w czytanie tekstów biblijnych w liturgii Mszy św. i innych nabożeństw.

7.    Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16-18 października 2015 r. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków; pomagają zwłaszcza tym parom, które mają trudności w
komunikacji, bądź przeżywają kryzys związku.  Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy, tel. 661 754 243 (po 17.00), e-mail: spotkania.biaiystok@gmail.com

8. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
•    w poniedziałek 28.IX., wspomnienie św, Wacława
•    we wtorek 29.IX. święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
•    w środę 30.IX. wspomnienie św. Hieronima
•    w czwartek l.X. wspomnienie św, Teresy od Dzieciątka Jezus
•    w piątek 2.IX, wspomnienie świętych aniołów stróżów

9.    W następną niedzielę(4.X.) zapraszamy dzieci klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej na Mszę św. o godz. 9.30 a po jej zakończeniu na spotkanie w sali nr 12 przy kościele.

10.    W następną niedzielę (4.X.) przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na Caritas parafialną, która troszczy się o ubogich naszej parafii

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii