Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 niedziela zwykła

2015-09-06

1. We wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. w katedrze o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.Poświęcenie ziarna siewnego.

2. W piątek, 11 września, o godz. 10.00 w Białymstoku przy pomniku katyńskim (przy Filharmonii) rozpocznie się XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru pod hasłem: „Zakończenie wojny-nowe zniewolenie". Przejdzie on do kościoła Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 Mszę św. odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Do udziału w Marszu i w Mszy św. zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

3. W sobotę, 12 września, wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi. Msze św. wg porządku dnia powszedniego.

4. W następną niedzielę, poniedziałek i wtorek (13-14-15.IX.) w katedrze Dni szczególnej czci Najświętszego Sakramentu, tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. W niedzielę podczas każdej Mszy św. kazanie o Eucharystii, a po jej zakończeniu adoracja i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. W oniedziałek 14.IX. w Święto Podwyższenia Krzyża) i we wtorek (we wspomnienie NMP Bolesnej) Msze św. wg porządku dnia powszedniego.
Msze św. z kazaniami i adoracją N. Sakramentu o godz. 9.30,16.30,18.00. W ciągu dnia adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00 we wtorek procesja eucharystyczna na zakończenie Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Do uczestnictwa w Mszach św., do modlitwy adorującej Jezusa w Najśw. Sakramencie zapraszamy dzieci , młodzież i starszych indywidualnie, w grupach, całymi rodzinami, klasami szkolnymi. Zaleca się podjęcie adoracji ciągłej w ciągu dnia przez członków poszczególnych grup kościelnych. Najpełniej uczcimy Jezusa Eucharystycznego przez przyjęcie sakramentu pokuty i Komunii św. Jezus w tych dniach będzie czekał na każdego z nas w kościele.

5. Ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia".Poświęcony on jest między innymi najnowszej encyklice papieża Franciszka Laudato si', mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat. W miesięczniku znajdziemy omówienia papieskiego dokumentu na różnych płaszczyznach: teologicznej, społecznej i ekologicznej.Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zawartymi w nowych rubrykach: o modlitwie, o Ojcach Kościoła, o współczesnych zagrożeniach duchowych o literaturze. Zapraszamy do lektury!

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii