Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 niedziela zwykła

2015-08-30

1. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza w poniedziałek 31 sierpnia na koncert charytatywny stanowiący finał akcji „Tornister pełen uśmiechów", który będzie miał miejsce na placu przed Teatrem Dramatycznym. O godz. 14.00 wystąpią schole: Boże Echo, Winnica. Stare Dobre Małżeństwo oraz zespół Haapysad. Na dzieci czekają liczne atrakcje: gry i zabawy plenerowe oraz profesjonalne animacje. Wejściówki na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo w Teatrze Dramatycznym można odebrać w biurze Caritas przy ui Warszawskiej 32. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

2. 1 września: wspomnienie liturgiczne bł. Bronisławy, Dziewicy; 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę oraz w intencji cierpiących i poległych w Jej obronie.
1 września(wtorek) rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 w tym dniu w katedrze Msza św. dla nauczycieli i pracowników szkół, młodzieży i dzieci oraz ich rodziców. Spowiedź dzieci i młodzieży oraz innych osób pracujących w szkolnictwie w niedzielę 30 sierpnia podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek(31.08.) podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wszyscy uczniowie powinni oczyścić swoje serca w sakramencie pokuty z mocą łaski i zapałem przystąpić do nauki w szkole.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W środę, 2 września, o godz. 9.00 w katedrze miejska inauguracja roku szkolnego. Mszy św. będzie przewodniczył i błogosławieństwa na nowy rok szkolny udzieli Ks. Abp Metropolita.

5. W czwartek 3 września wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wielkiego, Papieża.

6. W sobotę, 5 września, o godz. 7.00 z katedry wyruszy pielgrzymka do
Krypna. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia (9.00-12.00 i 15.00-17.30). Dokładniejsze informacje przy
zapisach i na stronie internetowej.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii