Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 niedziela zwykła

2015-08-23

Dziś jest obchodzone 35-lecie „Solidarności". Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się o godz. 15.00 w Świętej Wodzie z udziałem biskupów Metropolii Białostockiej. Podczas Mszy św. w katedrze modlimy się o to, by ideały „Solidarności" stały u podstaw życia społecznego, narodowego i państwowego.

1. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w katedrze wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 19.30. Niech to będzie dzień pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej w katedrze białostockiej. Dla wielu z nas trudno jest udać się na Jasną Górę, przybądźmy zatem do naszej katedry, aby modlić się przed Obrazem matki Bożej Częstochowskiej, przy którym ludzie modlą się niemal od początku istnienia kościoła i doznają wielu łask.
Do Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej przygotowujemy się przez Nowennę, która jest odprawiana w katedrze każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00

2. Inne święta i wspomnienia liturgiczne w tygodniu.
- w poniedziałek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła
- w czwartek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki
- w piątek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
- w sobotę, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W tym dniu o godz. 9.00 Ks. Abp Metropolita wraz z kapłanami odprawi Mszę św. w katedrze rozpoczynającą Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny. Zapraszamy wszystkich wiernych na tę Mszę św., aby modlić się w intencji katechetów i wszystkich spraw .związanych z nauczaniem religii.

3. W następną niedzielę odbędą się w Sokółce ogólnopolskie dożynki.

4. W dniach 28-30.08.2015 r. odbędzie się ogólnopolski konkurs młodych organistów: 28.08. po Mszy św. o godz. 18.00 konkurs organowy w kościele Matki Bożej Fatimskiej, 29.08 przesłuchania konkursowe i ogłoszenie wyników w kościele Matki Bożej Fatimskiej, w niedzielę, 30.08. Koncert muzyki sakralnej po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele w Dobrzyniewie Kościelnym.

5. W sobotę 5 września o godz. 7.00 z katedry białostockiej wyruszy {Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia(9.00 - 12.00 i 15.00-17.30). Więcej informacji na stronie internetowej: www.krypno.info

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii