Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 niedziela zwykła

2015-08-09

1. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości, święta, i wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, Diakona
- we wtorek wspomnienie św. Klary, Dziewicy
- w piątek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika - dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.

2. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w naszej parafii. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów, zbóż, warzyw. 
O godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy Cudu nad Wisłą pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego; o godz. 14.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, do udziału w niej zapraszamy pracowników różnych instytucji związanych z rolnictwem i tych wszystkich, którzy pragną Bogu przez Maryję powierzyć Bogu sprawy polskiej wsi i rolnictwa, a zwłaszcza rolników, działkowiczów, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe.
O godz. 18.00 Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o przybycie dzieci, młodzieży i tych, którzy pełnią różne funkcje w procesji oraz czynne ich zaangażowanie w tej procesji.

3. W dniu odpustu podobnie jak w latach ubiegłych na placu kościelnym przy baszcie będzie kiermasz książek, które są już przez nas przeczytane i którymi chcemy podzielić się z innymi. Takie książki w tym tygodniu możemy pozostawić w zakrystii lub w kancelarii naszej parafii. Bardzo dziękujemy za książki i za trud ich przeniesienia.

4. Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów". Polega ona na wzięciu z zakrystii lub z kancelarii parafialnej pustych tornistrów, wypełnieniu ich niezbędnymi artykułami szkolnymi, zwrócenie wypełnionych tornistrów do zakrystii lub kancelarii w parafii. Parafia przekaże te plecaki do Caritas Archidiecezji Białostockiej, a Caritas odda je dzieciom najbardziej potrzebującym pomocy. Za udzieloną w ten sposób pomoc dzieciom serdecznie dziękujemy.

5. Dziś przy kościele są zbierane ofiary na pomoc w odremontowaniu spalonego mieszkania. Ta potrzeba jest poświadczona przez ks. proboszcza parafii, w której poszkodowane osoby mieszkają oraz przez biskupa pomocniczego.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii