Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 niedziela zwykła

2015-07-19

Dziś rozpoczyna się 16. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, obchodzony pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na peryferie świata”. Zawiera zachętę do poprawy bezpieczeństwa na drodze, nawiązującą do hasła „Krajowego Duszpasterstwa Kierowców”: „Kierujmy się miłością na drodze”. Mieści też w sobie prośbę o pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Wyraża to w Akcji Św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Nasze myśli skupiają się dziś na pracy misyjnej, na modlitwie w intencji polskich misjonarzy i pomocy materialnej, która zrealizuje zakup środków transportu dla misjonarzy pracujących w krajach misyjnych. Modlimy się też o szczęśliwe podróże nas samych jako kierowców oraz innych kierujących różnymi pojazdami.

1.    Sobota 25 lipca, w którą w Martyrologioum wspomina się św. Krzysztofa, będzie szczególnym dniem modlitwy w intencji kierowców. Można w tym dniu poświęcić samochód lub inny pojazd po zakończeniu każdej Mszy św. rano i po Mszy św. wieczornej. Ofiary składane przy poświęceniu będą przekazane na zakup pojazdów transportowych polskim misjonarzom. Poświęcenie może być dokonane każdego dnia w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej. Prosimy, aby samochody do poświęcenia zostały zaparkowane na placu przy kościele, na placu w pobliżu kościoła lub na ul Kościelnej
W ramach pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu możemy w tym tygodniu każdego dnia na ten cel  złożyć ofiarę do skarbonki przy ołtarzu po każdej Mszy św. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska kierują apel na Tydzień św. Krzysztofa (nazywanego też tygodniem bezpiecznego kierowcy;  można go przekazać w całości in extenso albo podać główne jego myśli).

2.    Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- w poniedziałek 20.VII. wspomnienie bł. Czesława, Prezbitera
- w środę 22.VII. wspomnienie św. Marii Magdaleny
- w czwartek 23.VII. święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w piątek 24.VII. wspomnienie św. Kingi, Dziewicy
- w sobotę 25.VII. święto św. Jakuba, Apostoła

3. W następna niedzielę 26.VII. z racji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Maryi, modlimy się w intencji naszych rodziców i dziadków.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii