Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 niedziela zwykła

2015-07-12

1.    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację nawiedzenia symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża i Obrazu Matki Bożej w naszej parafii, w katedrze i w całym dekanacie Białystok Śródmieście.

2.    Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- W poniedziałek 13.lipca św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników
- W środę 15 lipca św. Bonawentury, B-pa i Dr. Kościoła
-  W czwartek 16 lipca NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Po każdej Mszy św. w kaplicy NMP Matki Miłosierdzia poświęcenie szkaplerzy, modlitwa i błogosławieństwo, dla tych, którzy podejmują formę pobożności związaną ze szkaplerzem.

3.    Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę odbędzie się w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia 2015 r. Zapisy w dniach 20-29 lipca w piwnicy akademickiej przy ul. Kościelnej 2.
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, by łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których w każdym dniu pielgrzymowania będą się modlili pielgrzymi. Dokładniejsze informacje na stronie internetowej www.pielgrzymka.net.pl lub na Facebook.

4.    XXIII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie będzie  w dniach 16-25 sierpnia 2015 r.. Rozpocznie się Mszą św. 16. Sierpnia o godz. 5.30 w Katedrze Białostockiej. Zapisy w dniach od 20. lipca do 11. sierpnia br. w parafii Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2 od poniedziałku do piątki w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki www.wileńska.białystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii