Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 niedziela zwykła

2015-06-28


1.    Dziś w starym kościele o godz. 20.30 koncert z cyklu Muzyka Mistrzów Baroku: Bartłomieja Pękiela Missa  „La Lombardesca”. Wstęp wolny.

2.    W poniedziałek 29. czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. wg porządku świątecznego: o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła.

4.    XIX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 4 lipca br. Rozpocznie się modlitwą przed Obrazem NMP matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich wiernych, zwłaszcza rodziny.

5.    W sobotę 27 czerwca w Majewie o godz. 20.00 rozpoczęła  się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: krzyża i obrazu Matki Bożej „Salus Populi Romani”, z udziałem uczestników Pieszej Pielgrzymki do Różanegostoku. W niedzielę 28 czerwca (dzisiaj) symbole będą przyjmowane w Dąbrowie Białostockiej i w Różanymstoku, znowu w łączności z pielgrzymką różanostocką oraz z osobami konsekrowanymi: o godz. 17.00 Msza św., potem nabożeństwo uwielbienia i czuwanie modlitewne do godz. 23.00. W poniedziałek 29 czerwca Krzyż i Obraz Matki Bożej w dekanacie Sokółka i Krynki odwiedzą Kuźnicę, Krynki i wszystkie kościoła w Sokółce. 30 czerwca dekanat Białystok Dojlidy: w Michałowie, Grabówce, w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach i procesjonalne przejście drogą światła do Dojlid Górnych. We środę 1 lipca dekanat Białystok Nowe Miasto: Juchnowiec Kościelny, Suraż, Niewodnica, Kleosin, kościół św. Stanisława na Nowym Mieście w Białymstoku. W czwartek 2 lipca Dekanat Białystok Starosielce: Choroszcz, św. Andrzeja Boboli (Starosielce), św. Jadwigi i św. Rocha w Białymstoku, w piątek 3 lipca dekanat Białystok Bacieczki: Dobrzyniewo Kościelne, Fasty, dom Ks. Abp. Stanisława Szymeckiego, Księży Emerytów, Zmartwychwstania Pańskiego, św. Kazimierza w Białymstoku, w sobotę 4 lipca Dekanat Knyszyn: Dolistowo, Kalinówka Kościelna, Knyszyn, Krypno Kościelne. W niedzielę 5 lipca Dekanat Mońki: Trzcianne, Giełczyn i Laskowiec, Goniądz, Mońki.
Do naszego dekanatu Białystok Śródmieście zostaną przekazane: krzyż i Obraz Matki Bożej 9.lipca(czwartek). Najpierw będą przyniesione do szpitali: wojewódzkiego, USK, DSK, Domu Pomocy Społecznej przy ul Świerkowej 9, potem do parafii: św. Karola Boromeusza, Matki Kościoła, w piątek 10 lipca do Aresztu Śledczego, Szpitala Onkologicznego, do kościołów: Ducha Świętego, św. Wojciecha. O godz. 17.00 uroczyście krzyż i obraz zostaną przeniesione procesjonalnie z kościoła św. Wojciecha do Archikatedry Białostockiej. Tu uroczysta Msza św. kończąca peregrynację pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego, na którą są zaproszeni kapłani i siostry zakonne, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, wszyscy wierni Archidiecezji, w szczególny sposób młodzież. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta z Archikatedry do kościoła św. Rocha i z powrotem. Po jej zakończeniu czuwanie w Archikatedrze przy Krzyżu i Obrazie do godz. 24.00.
W sobotę 11. lipca modlitwa przy Krzyżu i Obrazie od godz. 9.30 do 14.30 w katedrze, 14.30 – 17.00 przy pomniku Papieża przed katedrą, od 17.00 do 20. w katedrze prawosławnej, o godz. 20-stej  przekazanie Symboli Światowych Dni Młodzieży: krzyża i obrazu delegacji Diecezji Łomżyńskiej na placu przez Archikatedrą Białostocką.
Zapraszamy wszystkich: młodzieży i starszych do udziału w peregrynacji Krzyża i Obrazu w różnych miejscach Archidiecezji, w szczególny sposób w Archikatedrze, która jest naszym miejscem modlitwy.

6.    Zapraszamy na modlitwę różańcową w katedrze w pierwszą niedzielę lipca(5 lipca) o godz. 15.45.

7.    W miesiącach wakacyjnych do 1 października spowiedź w dni powszednie w katedrze będzie w godzinach 6.00 – 9.00 i o 18.00, w  niedziele i święta przed i podczas każdej Mszy św. W dni powszednie nie będzie spowiedzi w ciągu dnia.

8.    W następną niedzielę ofiary składane na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii