Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 niedziela zwykła

2015-06-07

1.    W ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 w tym tygodniu: dzisiaj, w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek będą odprawiane nieszpory eucharystyczne i procesja eucharystyczna w kościele. Na zakończenie oktawy w czwartek 11 czerwca po nieszporach procesja wokół kościoła, a po jej zakończeniu poświęcenie kwiatów i ziół oraz błogosławienie dzieci. Prosimy o liczny udział w tej modlitwie eucharystycznej i gremialne przybycie dzieci na zakończenie oktawy.

2.    Dziś z okazji Święta Dziękczynienia obchodzonego pod hasłem: „Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy” są zbierane ofiary do puszek przed kościołem na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie(Wilanowie). To Narodowe Wotum ku chwale Opatrzności Bożej  potrzebuje wsparcia wszystkich Polaków. Centrum zajmuje się ukazywaniem wspólnej historii i tradycji Kościoła oraz Narodu Polskiego a także budowaniem idei wdzięczności za odzyskaną wolność i dobro otrzymywane każdego dnia. Jednym z dzieł Centrum jest organizowanie Święta Dziękczynienia.

3.    Marsz dla Życia i Rodziny w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 14 czerwca br. Rozpocznie się on o godz. 14.00 i przejdzie od kościoła św. Rocha ulica Lipową i Rynkiem Kościuszki do katedry. Marsz poprzedzi Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego w kościele św. Rocha o godz. 12.30. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku, całe rodziny, młodzież i dzieci do licznego uczestnictwa. Po zakończeniu Marszu, od godz. 15.00, na placu przy katedrze będzie trwało wspólne świętowanie: koncerty zespołów młodzieżowych i dziecięcych, „bieg dla Jezusa” oraz spotkanie z misjonarzami. O godz. 20.30 rozpocznie  się koncert uwielbienia „Bogu Dźwięki”. Inne informacje na plakatach i na stronie internetowej www.archibial.pl.
Duchowo przygotujemy się do Marszu przez modlitwę w intencji życia i rodziny w tym tygodniu poprzedzającym Marsz. Skorzystamy z tekstu Papieża Benedykta XVI lub znanych nam formuł modlitewnych.
Swoje poparcie dla życia i rodziny możemy okazać podpisem na liście przed kościołem, promującej życie.

4.    W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne i święta:
- w poniedziałek 8. czerwca wspomnienie św. Jadwigi Królowej
- w środę 10. czerwca wspomnienie św. Bogumiła, Biskupa
- w czwartek 11. czerwca wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
- w piątek 12. czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa
Msze św. wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00. O godz. 8.45 Msza św. w intencji intronizacji Serca Jezusowego w sercach ludzi oraz w życiu osobistym, zawodowym, społecznym i narodowym. Zapraszamy wszystkich członków grup dla Intronizacji oraz wszystkich wiernych na tę Mszę św. i nabożeństwo.
- w sobotę 13 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi oraz św. Antoniego, święto w naszej katedrze. Msze św. wg porządku świątecznego: o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00 połączone z nabożeństwami do św. Antoniego.
Święto św. Antoniego poprzedza Nowenna odprawiana przed Obrazem św. Antoniego w każdym dniu tego tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie i nabożeństwach  w dniu święta św. Antoniego.

5.    W następną niedzielę 14. czerwca o godz. 18.00 Msza św. w intencji Misji pozostająca w łączności z Kongresem Misyjnym na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie(UKSW) oraz posłanie na Kubę dwóch misjonarzy z naszej Archidiecezji.
O godz. 20.30 koncert organowy w katedrze. Wstęp wolny.

6.    Tematem czerwcowego numeru „Dróg Miłosierdzia” jest parafia: czym jest, jak się kształtowała, jej pomoc w wychowaniu młodego pokolenia. Jeden z artykułów poświęcony jest Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, które w tym miesiącu obchodzi 25. rocznicę swego istnienia. Zapraszamy do lektury.

7.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 swoje spotkanie mają dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej w sali nr 12

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii