Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

2015-05-17

1.    Dziś w katedrze podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci naszej parafii przyjmą(przyjęły) Komunię św. po raz pierwszy(Pierwsza Komunia św.). W bieżącym tygodniu w dniach od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 16.45 dla dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię św., tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców oraz krewnych i bliskich  do udziału w tej modlitwie w „białym tygodniu”.

2.    Tegoroczna piesza pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie wyruszy w sobotę 23 maja o godz. 14.00 sprzed białostockiej katedry. Pielgrzymka zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. w sanktuarium w Świętej Wodzie.

3.    W następną niedzielę 24 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny w liturgii Kościoła, także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4.    Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej i Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które będzie miało miejsce w katedrze w sobotę 23 maja o godz. 20.00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.


5.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie w sali nr 12 wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą Komunię św.  w katedrze. Spotkanie będzie podsumowaniem przeżyć Białego Tygodnia, przygotowaniem pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych do Sokółki oraz procesji Bożego Ciała w centrum Białegostoku pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii