Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego

2015-05-23

1.    Za odmówienie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

2.    W poniedziałek, 25. maja, (w drugim dniu Zielonych Świąt) jest Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w katedrze wg porządku świątecznego: o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00.

3.     W następną niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4.    We wtorek, 26. maja liturgiczne  wspomnienie św. Filipa Nereusza, wg kalendarza świeckiego Dzień Matki. Pośród wielu wyrazów pamięci o matce niech będzie też nasza modlitwa w jej intencji.
W tym dniu zapraszamy na koncert smyczkowy wykonany przez muzyków z Uniwersytetu Muzycznego w ramach „Dni nauki i kultury” w starym kościele (farnym) o godz. 20.15.

5.    W czwartek, 28. Maja, przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów w tym dniu.
Mszą św. o godz. 18.00 w katedrze rozpocznie się pielgrzymowanie szlakiem bł. Ks. Michała Sopoćki , świętego kapłana.

6.    W piątek, 29. maja, wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej.
W tym dniu w katedrze o godz. 11.00 Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin.
O godz. 16.30 w katedrze  święcenia diakonatu przyjmą alumni naszego Seminarium Duchownego.

7.    W sobotę, 30. maja, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku, czyli naszego kościoła. Najbardziej uroczystą Mszą św. w katedrze w tym dniu będzie Msza św. o godz. 11.00, podczas której Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, udzieli diakonom święceń kapłańskich. Uroczysty charakter będzie miała także Msza św. o godz. 18.00. Inne Msze św.  wg porządku dnia powszedniego.

8.    W następną niedzielę w katedrze o godz. 12.30 Mszę św. ku czci Trójcy Przenajświętszej, uwzględniającą rocznicę poświęcenia katedry(archikatedry) i setną rocznicę śmierci Ks. Wilhelma Szwarca, budowniczego katedry, odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Prosimy o liczne przybycie na tę Mszę św., by podziękować Bogu w Trójcy jedynemu za ten kościół, w którym tak wiele doznaliśmy łaski Bożej oraz za biskupów i ks. Wilhelma Szwarca- budowniczego kościoła oraz wszystkich kapłanów posługujących w tym kościele.

9.    Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w starym kościele” rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w starym kościele farnym.
Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 31 maja, 7 czerwca oraz 21 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

10.    Konferencja naukowa na temat „Rewolucja macierzyństwa” odbędzie się w poniedziałek 25 maja tego roku w godz. 12.00 – 15.30 w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20.
Konferencja organizowana jest przez  Akademickie Koło katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Katedrę Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Katedrę Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”
    Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na stronie konferencji: http:/www.rewolucjamacierzynstwa.pl/

11.    Fundacja Spe Salvi zaprasza na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”, które odbęda się w dniach 11-14 czerwca br. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul Kościelnej 1a. Warsztaty zakończą się wspólnym występem podczas koncertu uwielbienia Bogu Dźwięki przed katedra białostocką, w niedzielę 14 czerwca br. o godz. 20.30. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.BoguDzwieki.Archibial.pl

12.    Zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby hospicjum dla dzieci i na Fundację „Pomóż im” w następną niedzielę 31. maja w połączeniu  z festynem z okazji Dnia Dziecka na Rynku Kościuszki.

13.    Bardzo prosimy o przygotowanie procesji Bożego Ciała przez wszystkich, którzy podejmują poszczególne funkcje w procesji i tych, którzy chcieliby się w tę procesją zaangażować. Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 4 czerwca.


OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii