Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 niedziela wielkanocna

2015-05-03


1. Dziś o godz. 11.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. O godz. 15.00 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w budynku kina Ton w wykonaniu chóru polskiego z Grodna.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one odprawiane w katedrze codziennie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00, dla młodzieży codziennie o godz. 19.30(organizowane przez duszpasterstwo akademickie). Nabożeństwa majowe w niedziele: po Mszy św. o godz. 9.30 dla dzieci, o godz. 16.00 dla młodzieży.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (7 maja).

4. W tym tygodniu przypadają też następujące wspomnienia liturgiczne i święta:
- w poniedziałek 4. maja wspomnienie św. Floriana
- w środę 6. maja  święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
- w piątek 8. maja Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, dzień imienin Ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego.

5. Koncert oratoryjny z okazji 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej odbędzie się w piątek 8 maja o godz. 20.30 w katedrze białostockiej. W programie W. Kilara „ Missa pro pace”(Msza o pokój) na 4 głosy solo, chór mieszany i orkiestrę w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Michała Klauzy. Przygotowanie Chóru OFP Violetta Bielecka.

6. W związku z apelem Papieża Franciszka, Konferencji Episkopatu Polski i Arcybiskupa Metropolity Białostockiego o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, w następną niedzielę 10. maja zostaną zebrane ofiary do puszek przed kościołem na ten cel. Prosimy o pomoc w imieniu poszkodowanych.

7. Tematem nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” (naszego czasopisma diecezjalnego) jest „być kapłanem dzisiaj”. Artykuły w nim zamieszczone dotyczą sakramentu kapłaństwa, a także kapłaństwa powszechnego, w którym mają udział wszyscy chrześcijanie. Jeden z artykułów przedstawia biblijny obraz Maryi. Jest też zamieszczony wywiad z byłą modelką i aktorką Anną Golędzinowską na temat jej życia i nawrócenia.

8. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 i nabożeństwie majowym  mają swoje spotkanie w sali nr 12 dzieci klas pierwszych oraz czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii