Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 niedziela wielkanocna

2015-05-10

Dziś modlimy się w intencji osób poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu. Przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla tych osób dziś przez cały dzień. 

1. W poniedziałek, wtorek i środę (11-12-13.V.) przypadają dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące(przed Wniebowstąpieniem).

2. Klub Seniora „Nasz Klub" i Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na spotkanie „Najlepiej jak ciało i duch harmonizują ze sobą - wtedy człowiek promienieje". Podczas spotkania temat diety wg dr Ewy Dąbrowskiej przybliży uczestnikom Bożena Czerwińska-Żejmo z Akademii Kulinarno-Duchowej z Konstancina Jeziornej. Spotkanie odbędzie się 12 maja tego roku w godz. 17.30-20.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej ul. Kościelna la. Wstęp wolny.

3. W piątek 15 maja przypada Światowy dzień Rodziny. Polecamy Bogu w modlitwie rodziny naszej Archidiecezji. Główna Msza św. w intencji rodzin odbędzie się w katedrze białostockiej, 15. maja 2015 r. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę całe rodziny.
W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie zyskać można odpust zupełny.

4. W tym tygodniu są następujące wspomnienia i święta liturgiczne:
- w środę, 13.V.,wspomnienie[dowolne] NMP Fatimskiej
- w czwartek, 14. maja, święto św. Macieja Apostoła
- w sobotę, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Męczennika, Patrona Polski

5. Młodzież, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania zapraszamy na pielgrzymkę do Suchowoli wraz z rodzinami. Rozpoczęcie realizacji programu pielgrzymki o godz. 10.00

6. W następną niedzielę 17. maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W katedrze podczas Mszy św. o godz. 9.30 Pierwsza Komunia św. dla dzieci naszej parafii. Prosimy wszystkich wiernych, aby podczas Mszy św. o godz. 9.30 pozostawili miejsca siedzące dla rodziców i chrzestnych oraz krewnych dzieci przystępujących do pierwszej Komunii św. w ławkach stojących przy dzieciach. Nabożeństwo, spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych oraz całych rodzin przed pierwszą Komunią św. w sobotę 16.V. o godz. 16.00 w katedrze.

6. Ofiary składane na tacę tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

7. W następną niedzielę 17. V. po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci klas drugich w sali nr 12 przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii