Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela wielkanocna

2015-04-25

Tydzień  Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego, który rozpoczyna się w niedzielę Dobrego Pasterza – 26.IV. 2015 i trwa do soboty 2 maja 2015 r. pod hasłem : Powołania a świętość.
Witamy przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego, którzy dziś będą się z nami modlili, głosili słowo Boże, będą pełnili posługę liturgiczną i zbiorą ofiary na tacę na potrzeby Seminarium.
Dziękujemy za kanonizację Jana Pawła II( pierwsza rocznica przypada 27 kwietnia), wspaniały owoc powołania kapłańskiego.

1.    W środę 29. Kwietnia w dniu święta św. Katarzyny Sjeneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy,  przypada 36 rocznica święceń biskupich Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Modlimy się w Jego intencji w modlitwie liturgicznej i w modlitwach indywidualnych.
Dzień 29 kwietnia jest też dniem Polskich Męczenników Duchownych z czasów II. wojny światowej.

2.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3.    W piątek 1. Maja wspomnienie św. Józefa Robotnika. Modlitwa w intencji ludzi pracy podczas mszy św. odprawianych wg porządku dnia powszedniego, początek nabożeństw majowych, które w katedrze będą odprawiane dla wszystkich codziennie po Mszy św. o godz. 6.30(w niedziele po Mszy św. o godz. 7.00) i 18.00, dla młodzieży codziennie o godz. 19.30, dla dzieci w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30, dla młodzieży w niedziele o godz. 16.00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej przy kaplicach, przy krzyżach, w rodzinach, w grupach religijnych.
W piątek 1 maja nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych z racji dyspensy udzielonej przez biskupów polskich.

4.    Ze względu na niedzielę, która przypada 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski przenosi się na sobotę 2 maja. Jest to również Dzień Flagi Polskiej. Msze św w katedrze w tym dniu  wg porządku niedzielnego. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna organizowana w tym dniu(sobota, 2 maja) wyruszy z katedry po zakończeniu Mszy św. o godz. 7.00. Zachęcamy mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zabieramy ze sobą flagi. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki 5 złotych, powrót autokarem z Krypna do Białegostoku 10 zł.

5.    W sobotę 16 maja jest organizowana III Archidiecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Suchowoli. Zapraszamy młodzież kończącą gimnazjum, która otrzymała lub otrzyma w tym roku Sakrament Bierzmowania. Zgłoszenia grup poszczególne parafie dokonują na specjalnym formularzu zgłoszeniowym na stronie www.ddm.archibial.pl.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce także całe rodziny bierzmowanych.
Organizatorzy pielgrzymki podają godz. 9.00 jako czas rozpoczęcia programu pielgrzymki bierzmowanych, zakończenie ok.  godz. 14.15.

6.    W niedzielę 3 maja o godz. 11.00  zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę w katedrze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Formularz Mszy św. o Matce Bożej Królowej Polski. O godz. 15.00 koncert pieśni patriotycznych w budynku kina Ton w wykonaniu chóru polskiego z Grodna.

7.    Spotkanie dzieci klas pierwszych oraz klas IV-VI. szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 10 maja po Mszy św. o godz. 9.30 w sali przy katedrze.

…..................................

„ Możemy również zastosować do życia konsekrowanego to, co napisałem w adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium”, cytując homilię Benedykta XVI: Kościół nie rośnie przez prozelityzm, ale  „przez przyciąganie”. To prawda, życie konsekrowane nie rozwija się, jeśli organizujemy piękne kampanie powołaniowe, ale jeśli dziewczęta i ludzie młodzi, których spotykamy, odczuwają, że ich [pociągamy, jeśli widzą w nas szczęśliwych mężczyzn i kobiety! Również jego skuteczność apostolska nie zależy od sprawności i mocy środków. To wasze życie powinno przemawiać, życie, z którego promieniuje radość i piękno życia Ewangelią i pójścia za Chrystusem.”(P-ż Franciszek, List apostolski z okazji Roku Życia Konsekrowanego)

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii