Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłsoeirdzia Bożego

2015-04-12


Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary do puszek przed kościołem na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Archidiecezjalną.

Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej(75 rocznica) – Msza św. w katedrze dziś o godz. 11.00.

34. rocznica święceń biskupich Ks. Abp. Stanisława Szymeckiego.

20 rocznica śmierci ś.p. Andrzeja Lussy, prezydenta miasta Białegostoku- Msza św. w katedrze dziś o godz. 12.30

1.    Dziś po Mszy św. akademickiej zapraszamy do wysłuchania świadectwa Anny Golędzinowskiej, byłej modelki i prezenterki włoskich kanałów telewizyjnych. Anna była znana postacią we włoskim świecie mody, porzuciła jednak show biznes, nawróciła się i przez pewien czas mieszkała w Medjugorie. Jest autorką książek: „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” oraz „Z ciemności do światła”. Założyła we Włoszech Ruch Czystych Serc.

2.    Koncert Lacrimosa poświęcony pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej odbędzie się dziś o godz. 19.00 w kościele św. Rocha.

3.    W Tygodniu Miłosierdzia prosimy o składanie ofiar na ubogich do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego. Rzeczy spożywcze, odzieżowe i inne przeznaczone dla ubogich pozostawiamy w siedzibie Caritas parafialnej, w kuchni dla ubogich, w zakrystii lub w kancelarii.
Codzienna liturgia wieczorna będzie poświęcona tematyce miłosierdzia.

4.    We wtorek, 14 kwietnia, o godz. 18.00, Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

5.    Koncert Akustyczny zespołu „Tymoteusz” odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia tego roku o godz. 20.00 w Zespole Szkół Katolickich, przy ul. Kościelnej 3. Zespół wykonuje pieśni inspirowane tekstami Pisma Św.. Bilety do nabycia w Księgarni św. Jerzego w B-stoku, przy ul Kościelnej 1.

6.    Konferencję na temat więzi rodzinnych i zagrożeń z tym związanych wygłosi ks. Adam Siegieniewicz w katedrze o godz. 15.00 w następną niedzielę-19 kwietnia.

7.    W następną niedzielę po Mszy św. akademickiej o godz. 19.30 zapraszamy na koncert Chóru Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Podczas koncertu usłyszymy:
Utwory muzyki sakralnej: Lux aeterna(I. Antognini), Alliłuja(R. Twardowski), Haec dies(M. Zieleński),Parce Domine(Nowowiejski
Muzyka współczesna: Lux aurumque(E. Whitacre), Sanctus-Benedictus(J. Vila).

8.    Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza w dniu dzisiejszym do obejrzenia dwóch wystaw: „Wymaluj obraz z podpisem -Jezu ufam Tobie” przedstawiającej i omawiającej najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego, oraz wystawy „Królowa Polski o wielu obliczach”- ukazującej 47 wizerunków Matki Bożej koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystawy można zwiedzać w godzinach 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.

9.    Zapraszamy na Katyński Dzień Pamięci w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Konopnickiej 3 w czwartek 16 kwietnia. Spotkanie przed wejściem do szkoły o godz. 12.30.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii