Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wielkanoc

2015-04-06

1.    Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni (Oktawa). W poniedziałek wielkanocny Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. W pozostałe dni Oktawy także zapraszamy do udziału w liturgii.

2.    We wtorek w Oktawie Wielkanocy (7. Kwietnia) zapraszamy do udziału w Mszy św. w intencji zmarłych, której celebracja odbędzie się w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00.

3.    Msza św. w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej zostanie odprawiona w katedrze we czwartek 9. kwietnia o godz. 18.00. Po Mszy św. Marsz od katedry do pomnika smoleńskiego przy kościele św. Rocha i oddanie tam hołdu poległym, W piątek 10 kwietnia o godz. 8.00 w tej intencji będzie odprawiona Msza św. w kościele św. Rocha, po Mszy św. apel przy pomniku. Również w piątek 10 kwietnia o godz. 20.00 w katedrze koncert „Requiem" Mozarta, poświęcony tym, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10. kwietnia 2010 roku. Zapraszamy na powyższe uroczystości.

4.    W piątek 10 kwietnia z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

5.    W następną niedzielę - 12.kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego, III Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Główna Msza św. odpustowa w Sanktuarium o godz. 15.00. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas. W tym dniu we wszystkich parafiach pracownicy i wolontariusze Caritas przed kościołami przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na rzecz dzieł miłosierdzia w Archidiecezji Białostockiej.

6.    W dniu Święta Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu przypada też 34 rocznica święceń biskupich Ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Modlimy się w Jego intencji w liturgii Kościoła i w modlitwach osobistych.

7.    Nowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia" jest poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Artykuły poruszają zagadnienia dotyczące istoty Bożego Miłosierdzia wg Pisma Świętego i nauki Kościoła oraz miłosierdziu w czynach. Polecamy też materiały na temat wychowania do miłosierdzia oraz opracowania ks. Michała Sopocki pt. „ Miłosierdzie Boga w dziełach Jego". Jeden z artykułów dotyczy 70. rocznicy cudownego ocalenia więźniów obozu w Dachau. Miesięcznik prezentuje też nowo otwarte Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii