Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela Wielkiego Postu

2015-03-09

1.    We wtorek 9 marca w 26. rocznicę ocalenia miasta Białegostoku po katastrofie pociągu przewożącego chlor odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Przebieg uroczystości: Rozpoczęcie o godz. 16.30 przy krzyżu w miejscu wykolejenia wagonów(ul. Poleska), następnie Droga Krzyżowa ulicami wiodącymi do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego(ul. Poleską, 1000-lecia Państwa Polskiego, Radzymińską), o godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium na Placu bł. Ks. Michała Sopocki. Zaproszone są poczty sztandarowe. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

2.    Msza św. dla mężczyzn zostanie odprawiona w czwartek 12 marca t.r. o godz. 18.30 w starym kościele. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na tę Mszę św. odprawianą specjalnie dla nich.

3.    Papież Franciszek zachęca do podjęcia 24-godzinnej adoracji Najśw. Sakramentu i przystępowania w tym czasie do Sakramentu Pokuty z piątku na sobotę przed czwartą niedziela W. Postu. Podejmujemy tę inicjatywę. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla młodzieży(ok. godz.20.15) w katedrze [wystawienie na głównym ołtarzu]. O godz. 22.00 adoracja zostanie przeniesiona do starego kościoła, gdzie będzie trwała całą noc i w sobotę w ciągu dnia do godz. 10.00. Od godziny 10-tej adoracja w katedrze. Zakończenie po Mszy św. o godz. 18.00, (ok. godz. 20.00). Zachęcamy wszystkich(także dzieci i młodzież) do udziału w adoracji i do przystępowania do spowiedzi. Prosimy poszczególne grupy parafialne o podejmowanie adoracji w konkretnych godzinach, które zostaną wpisane na sporządzonym grafiku. W godzinach nocnych mogą się wpisywać poszczególne osoby indywidualnie, aby czyniąc to z miłości do Jezusa zachować ciągłość adoracji. Można się wpisywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ufamy, że przeżycie tych „24.  godzin dla Pana” pod hasłem: „Bóg bogaty w miłosierdzie (Ef 2,4) przyniesie pożytek duchowy dla wielu z nas.

4.    W najbliższym czasie odbędą się następujące rekolekcje:
- Rekolekcje wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej Województwa Podlaskiego w dniach 15-16-17 marca(niedziela-poniedziałek-wtorek) w starym kościele farnym. Msze św. codziennie o godz.19.30.
- Wielkopostne rekolekcje akademickie 15-16-17 marca(niedziela-poniedziałek-wtorek) w kościele św. Rocha w Białymstoku, które poprowadzi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia, pod hasłem: ”Miłość od kuchni”.
- Wielkopostne rekolekcje Służby Zdrowia 13-14-15 marca w Domu Księży Werbistów w Kleosinie, przy ul. Zambrowskiej 24. Rozpoczęcie rekolekcji  w piątek 13 marca o godz. 18.00.
- Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży naszej parafii 16-18.III.2015 r.(poniedziałek-wtorek-środa). Codziennie o godz.9.30 przychodzi  młodzież gimnazjalna, o godz. 11.30 młodzież ponadgimnazjalna. Program szczegółowy jest na tablicy ogłoszeń.

5. W następną niedzielę 15.III.2015r. zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na pomoc świąteczną ubogim naszej parafii.

6. W sobotę 21 marca księża będą odwiedzali chorych naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie adresów tych chorych, którzy chcą przed świętami przyjąć sakramenty święte. Zgłaszamy w niedziele w zakrystii, w dni powszednie  w kancelarii parafialnej.

7. Świece paschalne do liturgii Wigilii Paschalnej i na stół wielkanocny można nabyć w kiosku w przedsionku kościoła lub w kancelarii parafialnej.

8. W budynku kina Ton dziś o godz. 15.00 film o Asi Bibi i rozmowa nt. prześladowania chrześcijan, zaś w następną niedzielę(15.III) o godz. 15.00 sztuka teatralna „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

9. W następną niedzielę(15.III.)dzieci klas drugich przychodzą na spotkanie w sali nr 12 przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii