Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela Wielkiego Postu

2015-03-16

1.    W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę(16-17-18.III.) odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkół położonych na terenie naszej parafii. Każdego dnia w katedrze nabożeństwa i Msze św. rekolekcyjne dla młodzieży gimnazjalnej będą się rozpoczynały o godz. 9.30, dla młodzieży ponadgimnazjalnej o godz. 11.30; dla dzieci o godz. 9.30 w starym kościele farnym. Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach. Poprowadzi je Ks. Rafał Arciszewski, duszpasterz młodzieży naszej Archidiecezji. Prosimy rodziców i środowiska szkolne o pomoc młodzieży w dobrym odprawieniu tych rekolekcji.

2.    Imieniny Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, przypadają w środę 18 marca. Wyraźmy naszą życzliwość w modlitwie liturgicznej i indywidualnej  w jego intencji oraz we współpracy z nim na różnych odcinkach pracy duszpasterskiej Kościoła. Zapraszamy na główną Mszę św. imieninową w katedrze o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie sam Dostojny Solenizant.

3.    W czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w katedrze wg porządku dnia powszedniego. Dodatkowe Msze św. o godz. 9.30 i 11.00( za Ojczyznę i Kościół w Polsce). Msza św. z modlitwą w intencji mężczyzn o godz. 18.00.

4.    W następną niedzielę 22 marca rozpoczną się w katedrze rekolekcje wielkopostne dla wszystkich i będą trwały do czwartku włącznie(26.III.). Msze św. i nabożeństwa rekolekcyjne będą odprawiane o godz. 9.30, 16.30 i 18.00 w dni powszednie, w dniu Uroczystości Zwiastowania Najśw. Maryi Pannie porządek świąteczny. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Adam Wtulich, salezjanin, kustosz Sanktuarium NMP w Różanymstoku.

Rekolekcje wielkopostne dla środowisk akademickich w katedrze odbędą się w dniach 22-23-24 marca(niedziela – poniedziałek – wtorek). Spotkania rekolekcyjne o godz. 19.30. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka. Zapraszamy studentów i wszystkich pracowników białostockich uczelni.

5.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w katedrze. Gorzkie Żale są odprawiane w środy i soboty o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.15 z kazaniem o Męce Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 dla wszystkich, o godz. 19.30 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży.

6.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas trzecich będą miały spotkanie w sali nr 12, przygotowujące do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii