Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela zwykła

2015-02-01

1. W poniedziałek 2.lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego ( Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. wg. potządku niedzielnego.
Poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. Wierni trzymają zapalone świece podczas poświecenia świec i podczas czytania Ewangelii. Święto Ofiarowania Pańskiego nawiązuje do tajemnicy Narodzenia Pańskiego, dlatego poleca się w tym dniu śpiewać kolędy. Wg tradycji kościelnej jest to ostatni dzień, gdy śpiewa się kolędy i odprawia się nabożeństwa w kościele w obecności żłóbka(pożegnanie żłóbka).
Święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu w intencji osób zakonnych, zakonów męskich i żeńskich, oraz wszystkich osób konsekrowanych.
O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w katedrze pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, z udziałem osób zakonnych i wszystkich osób konsekrowanych Archidiecezji Białostockiej.
Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych (kontemplacyjnych).

2. We wtorek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja. Msze św. będą połączone z poświeceniem świec, modlitwą o zdrowie i błogosławieństwem św. Błażeja wobec każdej osoby indywidualnie.

3. W pierwszy czwartek lutego ( 5. II.) przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody podczas każdej Mszy św.

4.  W pierwszy piątek lutego(6.II.) wspomnienie Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

5. W pierwszą sobotę (7.II.) Msze św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi jak w każdą pierwszą sobotę.

6. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżonków o charakterze warsztatowym w dniach 20-21-22 lutego 2015 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys  związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamałżeńskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po godz. 17.00), e-mail: spotkanie.bialystok@gmail.com.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii