Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela zwykła

2015-01-17

Dziś rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia. Tematyka tego Tygodnia jest oparta o tekst biblijny J 4,1-42 mówiący o nawróceniu Samarytanki i Samarytan, o włączeniu się ich do wspólnoty wierzących w Chrystusa(chrześcijan).  Hasłem są słowa z tego tekstu: <Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić”(J 4,7)>
Modlimy się o jedność chrześcijan dziś podczas tej Mszy św. i w naszych modlitwach osobistych.
Dziś (w 2. niedzielę zwykłą) przypada też dzień Migranta i Uchodźcy, który mobilizuje nas do niesienia pomocy ewangelizacyjnej i umacniającej wiarę  tych osób, które przybyły oraz zwykłej pomocy życiowej.

1.    Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest podany na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej, w prasie katolickiej, a także na tablicy ogłoszeń naszej parafii.
W duchu łączności z Arcybiskupem Metropolitą Białostockim, chrześcijanami różnych wyznań oraz podlaskimi Tatarami w sobotę 24 stycznia w katedrze będziemy się modlili o pokój na świecie i za prześladowanych za wiarę. Najpierw o godz. 18.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa, a po jej zakończeniu w budynku kina Ton (obok katedry), o godz. 19.00, spotkanie modlitewne połączone z koncertem ewangelizacyjnym, w łączności z prześladowanymi chrześcijanami. Gorąco zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wieczorze modlitewnym w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2.    Msza św. w intencji Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji Jego imienin, będzie odprawiona w poniedziałek 19 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa. Dostojnego Solenizanta polecajmy Bogu także w naszych modlitwach osobistych. W tym dniu Ks. Biskup przyjmuje życzenia imieninowe w Kurii Metropolitalnej od godz. 10.00.

3.    Porządek kolędy w tym tygodniu:

- w poniedziałek 19.I. – ul. Waszyngtona – pozostałe numery i ul. M.C. Skłodowskiej 5 i 5a
- we wtorek 20 stycznia – ul. M.C. Skłodowskiej – pozostałe numery
- w środę 21 stycznia – ul. Akademicka, Czackiego, Krasińskiego, Świętojańska 13a, 17/1,18, 18/1, 19, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32
- w czwartek 22 stycznia – ul. Świętojańska – pozostałe numery, Orzeszkowej 2, 6, 3a
- w piątek 23 stycznia – ul. Orzeszkowej – pozostałe numery, Konopnickiej 5a, 7, 14

Urzędowi Miasta Białystok za udzieloną pomoc z funduszu miejskiego i wszystkim ofiarodawcom za przekazane ofiary na remont i konserwację katedry oraz prace na cmentarzu które wykonaliśmy w 2014 roku, bardzo serdecznie dziękujemy.
Nasze serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w wykonanie prac przy katedrze i na cmentarzu w minionym roku.
W tym roku podejmujemy prace przy wieżach katedry. Zmusza nas do tego stan tych wież. Widzimy już stawiane tam rusztowania. Bardzo prosimy o ofiary na ten kosztowny remont. Możemy je przesłać na konto parafii, złożyć osobiście na plebanii lub przekazać podczas kolędy z  zaznaczeniem, że jest to ofiara na ten cel, najlepiej w oddzielnej kopercie.

4.    Spotkanie dzieci klas drugich i trzecich szkoły podstawowej  odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.30 w salach przy katedrze. Ze względu na ferie zimowe spotkania dla klas trzecich w następną(czwartą niedzielę miesiąca) nie będzie. Również z tych samych względów spotkanie klas czwartych, piątych i szóstych odbędzie się nie w pierwszą niedzielę lutego, ale w drugą, ósmego lutego. Spotkanie klas pierwszych jak zwykle w drugą niedzielę lutego.

5.    Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- w poniedziałek 19.I. św. Józefa Pelczara
- w środę 21.I. św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy, dzień babci
- w czwartek 22.I. dzień dziadka. W intencji babci i dziadków modlimy się podczas Mszy św. w kościele, zwłaszcza o godz. 6.30 i 18.00, a także w naszych modlitwach indywidualnych.
- w sobotę 24.I. św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii