Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego

2015-01-10

1.    W sobotę 17 stycznia przypada dzień judaizmu w Polsce, a w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

2.    Fundacja Spe Salvi zaprasza na festiwal kolęd „Kolęda z Gwiazdą”, który odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015 r. w kinie Forum, ul. Legionowa 5. Od godz. 12.30 przegląd kolęd i pastorałek, o godz. 15.00 koncert „Kolęda z Gwiazdą” w wykonaniu scholii Boże Echo oraz zespołu New Day. Wstęp wolny.

3.    W tym tygodniu przewidziany jest następujący porządek kolędy w naszej parafii:

-  poniedziałek 12.01  - Rynek Kościuszki, ul. Lipowa, Kalinowskiego, św. Mikołaja, Mariańskiego, Piękna, Liniarskiego, Suraska 2, 4, 6
- wtorek 13.01 - ul. Suraska 1a, Sienkiewicza
- środa 14.01 – ul. Legionowa 2, 2/1, 4, 6, 9, 11
- czwartek 15.01 – ul. Legionowa 13, 15 i Waszyngtona 18
- piątek 16.01 – ul. Waszyngtona 14 i 14b

Prosimy o przygotowanie w mieszkaniu krzyża, świec, wody święconej, tekstu Pisma Świętego i zgromadzenie się na czas kolędy całej rodziny, jeśli to jest możliwe. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju odprowadzania księdza od mieszkania do mieszkania lub od domu do domu. Ministranci powiadomią w przeddzień o mającej się odbyć kolędzie. Kolęda odbywa się w godzinach 16.30-21.00.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Białegostoku za pomoc finansową z funduszu miejskiego oraz za wszystkie dobrowolne ofiary osób indywidualnych lub instytucji, przekazane na prace związane z naprawą spękanych sklepień w katedrze i pomalowanie całego wnętrza kościoła wraz odnowieniem instalacji elektrycznej i oświetlenia ołtarzy, odnowieniem instalacji nagłaśniającej, czyszczeniem ołtarzy, ścian, filarów, okien, niektórych żyrandoli i przygotowaniem nowych ram na wota w kaplicy NMP Matki Miłosierdzia.
Ze składanych ofiar można było w minionym roku wokół kaplicy na cmentarzu grzebalnym wykonać chodnik z płyt kamiennych i cementowych, podjąć niektóre prace w przybudówce do kaplicy oraz postawić nowy krzyż.
W tym roku podejmiemy kosztowne prace na wieży katedry, gdzie  są już stawiane rusztowania. Prosimy o ofiary potrzebne do zrealizowania tego zadania. Możemy je przesyłać na konto parafii, składać osobiście na plebanii lub przekazać przy kolędzie z zaznaczeniem, że są one przeznaczone na ten cel, najlepiej w oddzielnej kopercie. Z góry za wszelkie ofiary dziękujemy.

4. W następną niedzielę, 18.I., po Mszy św. w katedrze o godz. 9.30 dzieci klas drugich mają swoje spotkanie w sali nr 12. Z racji ferii zimowych również w tym samym czasie przychodzą na spotkanie dzieci klas trzecich, a więc tym razem nie w czwartą , ale w trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.30.


OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii