Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny

2014-12-28


1.    W środę, 31 grudnia, wspomnienie św. Sylwestra, zakończenie mijającego roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18.00.

2.    W czwartek, 1.stycznia 2015 roku, początek nowego roku 2015. W tym dniu w obchodzi się Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ten dzień jest przeżywany jako dzień modlitwy o pokój. Msze św. wg porządku niedzielnego.

3.    W piątek, 2 stycznia 2015 r., przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła oraz pierwszy piątek miesiąca.

4.    W sobotę, 3 stycznia, wspomnienie (dowolne) w liturgii Najświętszego Imienia Jezus i pierwsza sobota miesiąca.

5.    W następną niedzielę, 4 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci klas czwartych, piątych i szóstych w sali nr 12 przy katedrze.

6.    Zapraszamy na comiesięczne spotkanie Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do modlitwy na różańcu w katedrze. W najbliższą niedzielę, 4 stycznia 2015 o godz. 15.45 konferencja, o godz. 16.00 modlitwa różańcowa.

7.    ORSZAK TRZECH KRÓLI w Białymstoku odbędzie się w dniu Objawienia Pańskiego- 6 stycznia. Rozpocznie się o godz. 12.00 na dziedzińcu Pałacu Branickich, po czym Orszak składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej ze śpiewem kolęd przejdzie  ulicami: Legionową, Skłodowskiej – Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą.
Na trasie Orszaku przedstawione będą trzy sceny na podstawie Ewangelii obrazujące wydarzenia z wędrówki Trzech Mędrców do Betlejem.
Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa w Mszy św. w katedrze o godz. 14.00, celebrowanej przez Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych miasta Białegostoku i Archidiecezji Białostockiej, a zwłaszcza rodziny, młodzież i dzieci, do uczestnictwa w Orszaku. Oddajmy w ten sposób chwałę Jezusowi Chrystusowi, który poprzez Trzech Króli objawia się całemu światu.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii