Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela adwentu

2014-12-22

1. Spowiedź w katedrze w poniedziałek i wtorek ( 22 i 23.XII.) od godz. 6.00 do Mszy św. wieczornej o godz.18.00 włącznie, w dniu wigilii (24.XII.) od godz. 6.00 do godz. 12.00

2. W  środę(24.XII.) przypada wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Wg tradycji kościelnej przez cały dzień nie spożywamy pokarmów mięsnych, także podczas wieczerzy wigilijnej. Nie pijemy alkoholu. Podczas wieczerzy wigilijnej na początku czyta się Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, potem następuje modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd( sami śpiewamy, a nie tylko słuchamy nagrania; śpiew jest naszą modlitwą), spożywanie pokarmów.

3. W dniu Wigilii w katedrze zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

4. Opłatki można nabywać na plebanii w kancelarii lub przy kancelarii do wigilii włącznie.

5. W pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia(25. XII.) zostanie_ odprawiona Msza św. o północy pod przewodnictwem ks, Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Ofiary składane na tacę podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia . Inne Msze św. w pierwszym i drugim dniu Świąt( św. Szczepana) będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

6. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 7 stycznia 2015 r.

7. W następną niedzielę(28.XII.) przypada Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii