Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela adwentu

2014-12-14

1.    Niedziela radości – Gaudete! Pan jest blisko! Dziś modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i zbieramy ofiary do puszek przed kościołem na jego potrzeby.

2.    W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach: 17,19 i 20 grudnia.

3.    Środa, 17 grudnia, jest dniem urodzin papieża Franciszka. Polecajmy go Panu Bogu w naszych modlitwach.

4.    Formularze Mszy św. w dniach 17-24 grudnia bezpośrednio przygotowują do przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w Mszach św. w tych dniach (także w dni powszednie), zwłaszcza w Mszach św. roratnich.

5.    W dniach 19-21 grudnia(piątek-sobota-niedziela) będziemy uczestniczyli w adwentowych medytacjach rekolekcyjnych. W piątek i w sobotę (19 i 20 XII.) o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, medytacja, adoracja, możliwość spowiedzi, o godz. 18.00  Msza św. z homilią, po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej. W niedzielę 21 XII. porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach rekolekcyjnych w katedrze i skorzystanie z sakramentu pokuty. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

6.    Opłatki przygotowane przez osoby delegowane przez Kościół i poświęcone są rozprowadzane codziennie w kancelarii lub przy kancelarii na plebanii. Są do nabycia także świece przygotowane przez Caritas na stół wigilijny i świąteczny, jak również katedralne kalendarze.

7.    W sobotę 20 grudnia od godz. 10.30 księża będą odwiedzali obłożnie chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte przed Świętami Bożego Narodzenia.

8.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami, będą miały swoje spotkanie w sali nr 12 i 11 przy katedrze.
W następną niedzielę będą rozprowadzane przed kościołem pamiątki świąteczne wykonane przez młodzież z domu dziecka Dobry Pasterz prowadzonego przez siostry pasterzanki. Składane ofiary będą przeznaczone na rekolekcje lub obozy podczas ferii lub wakacji organizowane dla młodzieży z tego Domu Dziecka.

9.    Również w następną niedzielę(21.XII.) o godz. 11.00 Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki odprawi Mszę św. z racji rozpoczętego przed tygodniem Roku Życia Konsekrowanego  w Kościele Katolickim, z udziałem osób zakonnych i świeckich konsekrowanych.

10.    Dziś po każdej Mszy św. błogosławienie matek oczekujących potomstwa w kaplicy NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii