Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela adwentu

2014-12-08

1.    Opłatki świąteczne można nabyć w kancelarii lub przy kancelarii parafialnej na plebanii codziennie od godz. 8.oo do 17.30. Są one wyprodukowane przez ludzi delegowanych do tego przez Kościół Katolicki i poświęcone.
Na plebanii można też nabyć świece na stół wigilijny i świąteczny w ramach wigilijnej pomocy dzieciom, organizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

2.    Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w katedrze o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00. W objawieniu Włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. Matka Boża powiedziała: „Pragnę, by każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. Taka Godzina Łaski w katedrze będzie o godz. 12.00. Należy ją połączyć z udziałem w Mszy św. o godz. 11.00.
Msza św. o godz. 18.00 w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy do włączenia się do  grupy Rycerstwa Niepokalanej założonego przez św. Ojca Maksymiliana. Można będzie się wpisać do tej grupy po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 10 przy katedrze.

3.    W sobotę 13 grudnia – dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego. Pamiętać będziemy o tych, którzy zginęli podczas stanu wojennego w modlitwie podczas Mszy św. i w naszych osobistych modlitwach czy też w innych formach organizowanych wg pomysłu Polaków.

4.    W następną niedzielę 14.XII.:
- błogosławienie matek oczekujących potomstwa po każdej Mszy św. w kaplicy NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
- adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku(ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
- filmy w kinie Ton:, Karolina, Matteo i Gdy budzą się demony o godz. 14.00, 16.30 i 18.00.
- Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin w kościele p.w. św. Faustyny Kowalskiej na osiedlu Bacieczki o godz. 18.00. Na ustawionych tablicach zostaną umieszczone zdjęcia dzieci, które odeszły.
- po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej w sali nr 12 przy katedrze.
–    ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

5.    Akademickie rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 14-15-16 grudnia(niedziela-poniedziałek-wtorek), codziennie o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul Pogodnej 63. Rekolekcje te poprowadzi ks. Przemysław Kawecki, salezjanin. Temat rekolekcji: „ za czym tęsknisz?”

6. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 18 grudnia(czwartek) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.
W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu orkiestry kameralnej Sinfonia Academica oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcja Edwarda Kulikowskiego.
–    Do udziału w tych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii